Polocard

25 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Polocard
brak

Kategorie marki:

Krążenie

Właściciel marki:

Pfizer Inc.

Lek Polocard 75 mg to produkt dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 16. roku życia. Jest rozwiązaniem do profilaktyki chorób układu krążenia, których skutkiem mogą być zakrzepy i zatory w naczyniach krwionośnych, takie jak zawał serca czy choroba niedokrwienna. Składa się z kwasu acetylosalicylowego. W niewielkich ilościach hamuje on zlepianie się płytek krwi, co przyczynia się do zapobiegania powstawaniu niebezpiecznych zakrzepów.

Stosowanie leku

Lek zalecany jest do stosowania doustnego, najlepiej podczas lub po posiłku, popijając go niewielką ilością wody. Zaleca się korzystanie z jak najmniejszych dawek, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych. Zalecana dawka to 1-2 tabletki 75 mg lub 1 tabletka 150 mg na dobę. W przypadku świeżego zawału serca lub u pacjentów podejrzewających świeży zawał, zalecana jest inicjalna dawka nasycająca. Wynosi ona od 225 mg do 300 mg kwasu acetylosalicylowego raz na dobę, w celu szybkiego zahamowania zlepiania się płytek krwi. Tabletki Polocard należy rozgryźć, aby zapewnić szybkie wchłanianie.

Polocard bez recepty: Czy Polocard jest na receptę?

Lek ten można nabyć bez konieczności posiadania recepty. Dzięki temu dostęp do tego preparatu jest łatwy i szybki dla osób, które chcą dbać o swoje serce i zapobiegać powstawaniu zakrzepów, zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Popularna marka leku stosowanego w profilaktyce chorób układu krążenia. Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://polocard.pl/content/wskazania-do-stosowania, http://biotechnologia.pl/farmacja/aktualnosci/amerykanski-pfizer-wykupil-polocard,13300