POLO COCKTA

25 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
POLO COCKTA
Polo Cockta
brak

Kategorie marki:

Cola i podobne

Właściciel marki:

ZBYSZKO COMPANY Sp. z o.o.

Polo Cockta to ikoniczny napój bezalkoholowy, który zyskał popularność w Polsce już od lat 60. XX wieku, będąc produktem wytwórni wód gazowanych (WWG) zrzeszonych w spółdzielni Społem. Chociaż produkcja została zakończona na początku lat 90., to później, w 2007 r. i ponownie w 2015 r. napój powrócił na rynek, ciesząc się krótkotrwałym odrodzeniem.

Polo Cockta – co warto o niej wiedzieć?

Produkt pierwotnie miał stanowić konkurencję dla popularnej Coca-Coli, a na etykiecie podkreślano, że to napój gazowany słodzony z dodatkiem naturalnych substancji smakowo-aromatycznych, barwiony, a także zawierający kofeinę. Charakteryzując się różnymi butelkami, od tych ozdobionych napisami wykonanymi metodą sitodruku do tych z oranżadowymi naklejkami, marka Polo Cockta posiadała swój niepowtarzalny styl.

Jeśli chodzi o Polo Cockta skład, główne składniki napoju to:

  • woda,
  • cukier,
  • dwutlenek węgla,
  • regulator kwasowości,
  • aromaty,
  • barwnik E150d.

Napój zyskał również swoją pozycję w kinie, stając się ważnym elementem fabuły filmu „Kingsajz” (1987, reż. Juliusz Machulski), gdzie odgrywał kluczową rolę dla postaci polokoktowców.

Po kilku latach przerwy Polo Cockta powróciła na polski rynek w 2007 r. dzięki firmie Zbyszko Company Sp. z o.o. z Radomia, która nabyła licencję na używanie nazwy, wykorzystując popularność produktów stylizowanych na epokę PRL. Mimo tego, napój nie odniósł sukcesu, co skłoniło firmę Zbyszko do wprowadzenia marki PoloCola.

W 2015 roku Zbyszko Company ponownie wznowiło produkcję Polo Cockty, kierując się głównie do sieci sklepów Biedronka (Polo Cockta Biedronka). Marka odrodziła się, zachowując swoje kultowe dziedzictwo, a także kontynuując swoją przygodę na polskim rynku napojów gazowanych.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Napój powstał jako polska odpowiedź na podbijającą międzynarodowe rynki Coca Colę. Wyjątkowa receptura napoju bez wątpienia sprawiła, że szybko zdobył on serca klientów i zyskał status kultowego.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

www.zbyszko.com.pl