Dominos Pizza

23 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Dominos Pizza

Dominos Pizza
brak

Kategorie marki:

Gastronomia
Pizzerie

Właściciel marki:

Dominos Pizza Inc.

Domino’s Pizza to amerykańska sieć pizzerii z globalnym zasięgiem. Założona w 1960 roku firma ma swoją siedzibę w Ann Arbor, w stanie Michigan. Głównym produktem oferowanym przez Domino’s Pizza są oczywiście pizze. Jednak w zróżnicowanej ofercie znajdziemy także inne dania, przystawki oraz desery. Firma specjalizuje się w dostarczaniu zamówień prosto do drzwi klienta, co sprawia, że stała się popularnym wyborem wśród miłośników wygodnych posiłków.

Dominos pizza – największa sieć pizzerii w USA

Dominos Pizza jest największą siecią pizzerii pod względem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, pokonując nawet dominującego wcześniej konkurenta, Pizza Hut. W 2012 roku sieć liczyła ponad 9000 punktów gastronomicznych, z czego ponad 3000 znajdowało się poza granicami USA. Firma, notowana na giełdzie NYSE pod symbolem akcji DPZ, zyskała uznanie za innowacyjne podejście do dostaw, w tym wprowadzenie śledzenia zamówień online.

W Polsce sieć Domino’s Pizza ma około sześćdziesiąt punktów. Dodatkowo w grudniu 2020 roku właściciel polskich punktów sieci przejął około sześćdziesiąt kolejnych punktów od marki Pizza Dominium. Teraz te przejęte restauracje identyfikują się nazwą „Dominium by Domino’s”, co dodatkowo zwiększa zasięg i wpływ marki na polskim rynku gastronomicznym.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Pizza Dominos to amerykańska sieć pizzerii obecna na rynku międzynarodowym. Działalność firmy Domino’s Pizza obejmuje dostawę do klienta, a także możliwość osobistego odbioru zamówień.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

https://www.marketscreener.com/DOMINO-S-PIZZA-INC-12338/company/, https://pl.wikipedia.org/wiki/Domino%E2%80%99s_Pizza