Philips Polska Sp. z o.o.

16 listopada, 2022 Wyłączono przez Dawid
Philips Polska Sp. z o.o.

Czy firma Philips Polska Sp. z o.o. posiada polski kapitał?

Philips Polska – przedsiębiorstwo elektrotechniczne wchodzące w skład koncernu Philips. Kapitał zakładowy: 68 497 880 zł.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Holandia

Akcjonariat/Właściciele:

Firma KONINKLIJKE PHILIPS N.V., Firma KONINKLIJKE PHILIPS ELECTRONICS N.V.

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Philips Polska Sp. z o.o.?

W roku 1922 w Warszawie powstała Polsko-Holenderska Fabryka Lampek Elektrycznych, produkująca żarówki i sprzęt oświetleniowy. Pierwszym produktem fabryki była jednowatowa żarówka, montowana z elementów holenderskich. Ogólne przychody Philips Lighting Poland SA w roku 2012 wyniosły ponad 4473 mln złotych, przychody ze sprzedaży wyniosły prawie 4410 mln złotych. W Polsce zatrudnia ok. 7 tys. pracowników w biurach marketingowo – sprzedażowych i w 4 zakładach produkcyjnych (w Pile, Kętrzynie, Pabianicach, Bielsku – Białej), w których wytwarza źródła światła, oprawy i elektronikę oświetleniową. W ciągu ostatnich 20 lat Philips zainwestował w polskie fabryki ponad 500 mln EUR. Firma jest jednym z największych inwestorów na polskim rynku oraz znaczącym eksporterem.

Adres firmy:

Al. Jerozolimskie 195B 02-222 Warszawa

Źródło danych:

http://www.philips.pl/a-w/about-philips/philips-na-swiecie/local-index.html , http://pl.wikipedia.org/wiki/Philips_Polska , http://www.greatplacetowork.pl/component/content/article/732

Wpis dodał/a:

qeelord

Marki należące do firmy Philips Polska Sp. z o.o. :