Piwo Paulaner

20 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Piwo Paulaner
Piwo Paulaner

Kategorie marki:

Piwa miodowe
Piwa pszeniczne

Właściciel marki:

Grupa Żywiec S.A.

Paulaner to renomowana marka niemieckiego piwa, które wyróżnia się nie tylko bogatą historią, ale także doskonałym smakiem i tradycyjną recepturą. Piwo to produkowane jest przez znany monachijski browar o nazwie Paulaner, a w Polsce dystrybuowane jest przez Grupę Orbico.

Piwo Paulaner – historia

Historia Paulanera ma swoje korzenie sięgające XVII wieku, gdy zakon minimitów, znany również jako Paulanerorden, rozpoczął produkcję znakomitego piwa Salvator. Pierwszy oficjalny dokument potwierdzający istnienie browaru pochodzi z 1634 roku. W ciągu wieków browar przekształcił się w przedsiębiorstwo świeckie i obecnie jest częścią BHI (Brau Holding International AG), z udziałem 49,9% należącym do holenderskiego koncernu Heineken.

Niezwykle istotnym momentem w historii marki było jej związanie z monachijskim świętem piwa Oktoberfest od 1810 roku. Paulaner należy do jednych z sześciu tradycyjnych browarów, które mają przywilej serwowania swojego piwa podczas tego festiwalu, zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1516 roku.

W czasie II wojny światowej budynek browaru w Monachium został zniszczony przez bombardowania, jednak w 2017 roku ukończono jego renowację.

Paulaner – dostępne warianty

W Niemczech piwa Paulaner cieszą się dużą popularnością, zajmując 8. miejsce w rankingu najczęściej spożywanych marek w 2010 roku. Wtedy sprzedano ponad 2,1 miliona hektolitrów piwa, eksportując je do 70 krajów na całym świecie.

W Polsce dostępne są dwa główne gatunki piwa Paulaner: Hefe-Weissbier Naturtrüb oraz Hefe-Weissbier Dunkel. Pierwsze z nich charakteryzuje się nieprzejrzystą, jasną barwą i bogatym smakiem, będącym efektem specjalnego szczepu drożdży i braku filtracji. Drugi zaś, Hefe-Weissbier Dunkel, to piwo o bardziej zdecydowanym smaku i kasztanowej barwie, zawierające więcej ciemnego słodu pszenicznego.

Oba rodzaje piwa są dostępne w różnych pojemnościach butelek oraz kegach, zapewniając szeroki wybór dla miłośników tradycyjnych niemieckich smaków.

Piwo Paulaner opinie

Opinie na temat piwa Paulaner są zazwyczaj bardzo pozytywne. Ludzie często chwalą jego wyjątkowy smak, bogatą gamę aromatów, a także wysoką jakość. Piwo Paulaner jest doceniane za tradycyjną recepturę.

Gdzie kupic piwo Paulaner?

Piwo Paulaner można znaleźć w sklepach spożywczych, sklepach alkoholowych oraz marketach na całym świecie. W Polsce można je zakupić w większych sieciach marketów spożywczych, sklepach z alkoholami oraz w niektórych restauracjach i pubach specjalizujących się w piwach importowanych. Ponadto można także szukać go w sklepach internetowych, które oferują szeroki wybór piw importowanych.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Niemieckie piwo produkowane przez monachijski browar Paulaner, w Polsce dystrybuowane przez Grupę Żywiec.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.grupazywiec.pl/marki/paulaner/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Paulaner

Zobacz także: Grzane piwo