Passport Scotch whisky

20 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Passport Scotch whisky
Passport Scotch whisky
brak

Kategorie marki:

Whisky

Właściciel marki:

Passport Scotch to jedna z wybitnych whisky dostępnych na polskim i światowym rynku tego trunku. Passport reprezentuje kategorię lower mainstream, a jej korzenie sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Producentem tego trunku jest renomowana firma Chivas Brothers. Marka jest znana również z innych cenionych blendów, takich jak Chivas Regal czy Ballantine’s.

Chociaż obecnie firma Chivas Brothers jest częścią francuskiego koncernu Pernod Ricard, w czasach powstania whisky Passport, czyli w latach 60., należała do innego giganta w produkcji alkoholi mocnych, mianowicie firmy Seagram’s Distillers. Od początku swojego istnienia, whisky Passport Scotch była mieszanką destylatów pochodzących głównie z destylarni Strathisla i Glen Keith, obie należące do Chivas Brothers.

W latach 70. kontrolę nad produkcją Passport przejął Jimmy Lang, twórca również takich marek jak Chivas Regal i Royal Salute. W 1973 roku otwarto destylarnię Braes of Glenlivet, a w 1975 roku Allt-a-Bhainne. Zwiększyło to możliwości produkcyjne dla marek Chivas Brothers. Niemniej jednak, w 1999 roku destylarnię Glen Keith zamknięto w 2001 roku. Na szczęście w 2013 powróciła do działalności i firma Chivas Brother stała się własnością francuskiego koncernu Pernod Ricard.

Czym wyróżnia się Passport Scotch whisky?

Obecnie Pernod Ricard sprzedaje rocznie ponad 1,5 miliona skrzynek Passport Scotch. Konsumenci cenią markę nie tylko za wyjątkowy design butelki, ale przede wszystkim za swój wyjątkowy smak. Passport Scotch to harmonijne połączenie słodkich nut z wyżyn oraz delikatniejszej whisky z niższych terenów. Wyważona słodycz nadaje trunkowi unikalny charakter, co zauważają nawet najbardziej wymagający koneserzy.

Smak Scotch Passport zaskakuje już po pierwszym łyku, prezentując eksplozję najlepszego smaku. Opisywany jest jako miękka elegancja, co doskonale współgra z estetyką butelki utrzymaną w interesującym odcieniu brudnej zieleni. Obecność tego trunku w barku, zwłaszcza w wersji 0,7 litra, z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich gości, stanowiąc niezapomniane doświadczenie dla podniebienia.

Passport Scotch z czym pić?

Passport Scotch whisky to wyjątkowy trunek, który można pić na różne sposoby, w zależności od preferencji smakowych. Można spożywać go zarówno samodzielnie, jak i zestawiać np. z lodem, cytryną czy tonikiem, a także przygotowywać różnorodne koktajle z jego udziałem.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Łagodna szkocka whisky typu blended o owocowym bogactwie smaku, orzechowym aromacie i pięknej bursztynowej barwie. Powstała na fali wielkich zmian rewolucji obyczajowej lat 60-tych XX wieku i kryje w sobie urok tamtego niezwykłego okresu. Harmonijnie łączy tradycję z nowatorskim charakterem. Marka ze względu na swój owocowy smak i orzechowy aromat jest doskonale akceptowana także przez początkujących koneserów whisky.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://pernod-ricard-polska.com/pl-PL/NaszeMarki/Passport