Nasz Dziennik

3 marca, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Nasz Dziennik
Nasz Dziennik
Nasz Dziennik

Kategorie marki:

Gazety codzienne

Właściciel marki:

SPES Sp. z o.o.

Nasz Dziennik to ogólnopolski dziennik o wyraźnym profilu katolicko-narodowym, którego pierwsze wydanie ukazało się 29 stycznia 1998 roku w Warszawie. Gazetę wydaje spółka Spes sp. z o.o., a od 1999 roku stanowisko redaktora naczelnego piastuje Ewa Nowina-Konopka.

Co warto wiedzieć na temat dziennika?

Inicjatorem powstania tego pisma był o. Tadeusz Rydzyk, a już w 1997 roku edycję gazety przygotowywał Artur Zawisza, późniejszy poseł. Następnie funkcję redaktora naczelnego objął Artur Górski, który również zasiadł w parlamencie. Charakter „Naszego Dziennika” jest jednoznaczny. To jedyny dziennik o profilu katolickim w Polsce, a jego nakład nie podlega kontroli Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Gazeta prezentuje różnorodne tematy w głównych działach takich jak Polska (obejmując Polonię i Kresy), Świat, Ekonomia, Wiara, Sport, Kultura, Myśl jest bronią, Wiara Ojców, Czytelnicy oraz Ostatnia strona. „Nasz Dziennik” promuje prawicowy dyskurs, łącząc idee narodowej tożsamości z radykalnym katolicyzmem. Warto zauważyć, że gazeta podkreśla, iż naród stanowi wartość jedynie w perspektywie doczesności, przy czym najważniejsze miejsce w publicystyce zajmuje Bóg.

Należy wspomnieć o trudnościach finansowych, z jakimi zmaga się gazeta, co skłoniło ją do ogłoszenia apelu do czytelników w czerwcu 2019 roku. W związku z tym redakcja zwróciła się o wsparcie, podkreślając zagrożenie istnienia czasopisma. Mimo braku oficjalnych danych na temat sprzedaży, według informacji wydawcy, gazeta osiąga nakład wynoszący około 100 tysięcy egzemplarzy przy planowanym nakładzie 150 tysięcy.

Nasz Dziennik – wersja papierowa i elektroniczna

Czasopismo jest dostępne nie tylko w formie papierowej, ale również elektronicznej. Na oficjalnej stronie internetowej nasz dziennik pl czytelnicy mogą przeczytać niektóre artykuły z gazety i zakupić Nasz Dziennik wydanie elektroniczne. Możliwa jest również tradycyjna Nasz Dziennik prenumerata. Dodatkowo na stronie znajdują się najnowsze wiadomości, które uzupełniają pełen zakres tematyczny prezentowany w gazecie.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Ogólnopolski dziennik o profilu katolicko-narodowym wydawany w Warszawie przez spółkę Spes. Pismo istnieje od 29 stycznia 1998.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nasz_Dziennik