Mokpol

21 lutego, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Mokpol

Historia firmy Mokpol rozpoczęła się w latach 30-tych XX wieku, kiedy to założono ją jako Spółdzielnię Spożywczą o nazwie „Mokotowianka”. Te pierwsze kroki to okres odkrywania tajników branży i rozwijania się. W późniejszym czasie nastąpiła przemiana nazwy na WSS „Mokotów”. Dopiero w roku 1990 firma przyjęła obecną, szeroko rozpoznawalną nazwę Mokpol. Obecnie spółdzielnia, mająca już 84 lata, zatrudnia 240 osób.

Spółdzielnia Spożywców Mokpol – historia

Działalność marki rozpoczęła się na przełomie maja i czerwca 1933 roku, gdy grupa założycieli utworzyła Spółdzielnię Spożywców pod nazwą „MOKOTOWIANKA”, którą później przemianowano na „Sklep Społeczny”.

W 1945 roku na Mokotowie założono Powszechną Spółdzielnię Spożywców Warszawa-Południe, która wraz z majątkiem Spółdzielni „Sklep Społeczny” została włączona do niej.

W 1950 roku, w wyniku reorganizacji na terenie Mokotowa utworzono Warszawską Spółdzielnię Spożywców „Mokotów”.

Od stycznia 1966 roku, po kolejnej reorganizacji, podjęto decyzję o powołaniu spółdzielni wojewódzkich, co skutkowało połączeniem dzielnicowych spółdzielni w Warszawską Spółdzielnię Spożywców. Dotychczasowe spółdzielnie stały się oddziałami WSS, z Dyrekcjami zamiast Zarządów i tzw. Radami zamiast Rad Nadzorczych.

Na przełomie lat 1982/1983 postanowiono przywrócić dawną strukturę spółdzielni dzielnicom poprzez podział istniejącej przez lata WSS. Odpowiednią uchwałę podjęto na Walnym Zgromadzeniu Delegatów WSS. Od kwietnia 1983 roku na Mokotowie działała samodzielna Spółdzielnia Spożywców.

W 1990 roku Spółdzielnia zmieniła swoją nazwę ze SPOŁEM WSS Mokotów na Spółdzielnię Spożywców MOKPOL, pod którą funkcjonuje do dziś. Od 2008 roku siedziba Spółdzielni znajduje się przy ulicy Konstancińskiej 2.

Sklep Mokpol prowadzi handel w 17 placówkach na obszarze Mokotowa, Ursynowa, Ursusa, Pragi Północ, a także w dwóch sklepach w Piastowie. Są to głównie osiedlowe samoobsługowe sklepy Mokpol o średniej i dużej powierzchni oraz jeden większy market typu „Megasam” na Ursynowie.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Sieć sklepów spożywczych prowadzonych na terenie Warszawy oraz Piastowa.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.mokpol.pl/index.php/ofirmie-sep/o-firmie