Mleczny Start

16 lutego, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Mleczny Start

Mleczny Start
Mleczny Start

Kategorie marki:

Ryże i kasze

Właściciel marki:

Jeronimo Martins Polska S.A.

Mleczny Start to innowacyjny produkt wprowadzony na rynek przez firmę Danone Polska we współpracy z Lubellą SA (grupa Maspex), Jeronimo Martins Dystrybucja (sieć sklepów Biedronka) oraz Instytutem Matki i Dziecka. To kaszka z mlekiem typu instant stworzona z myślą o przeciwdziałaniu problemowi niedożywienia dzieci w Polsce, a dodatkowo jest produktem użytecznym społecznie, na którym firmy nie planują osiągać zysków. W ramach projektu wszystkie uczestniczące firmy zobowiązały się do realizacji deklaracji Partnerstwo dla Zdrowia.

Skład kaszki

Kaszka zawiera składniki odżywcze i witaminy, takie jak witaminy D, C, E, B6, wapń, cynk, żelazo i magnez. Produkt przeznaczony jest na śniadanie dla dzieci w wieku szkolnym i dostępny jest w dwóch smakach – malinowym i bananowym. Cena produktu została tak zaplanowana, aby przychody pokrywały jedynie koszty produkcji i dystrybucji. Partnerzy zaangażowani w inicjatywę nie mają zamiaru czerpać zysków z jego sprzedaży.

Kaszka Mleczny Start – historia

Inicjatorem powstania kaszki Mleczny Start była firma Danone, a prace przygotowawcze trwały ponad trzy lata. Instytut Matki i Dziecka dołączył do projektu, wspierając go wiedzą i eksperckim doradztwem. Lubella (grupa Maspex) zajęła się produkcją, natomiast sieć Biedronka odpowiada za dystrybucję i sprzedaż produktu. Warto podkreślić, że pomimo braku wsparcia kampanią reklamową, produkt ma na celu utrzymanie niskiej ceny sprzedaży, co sprawia, że produkt jest dostępny dla jak najszerszego grona odbiorców, przyczyniając się jednocześnie do poprawy jakości żywienia dzieci.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Polska marka kaszki dla dzieci do łatwego i szybkiego przyrządzenia, dostępna w sieci handlowej Biedronka.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

https://mamotoja.pl/bangla/biedronka/mleczny-start-rozne-smaki, https://handelextra.pl/artykuly/152956,mleczny-start-po-5-latach