Papierosy Lucky Strike

18 stycznia, 2023 Wyłączono przez Edytor2
Papierosy Lucky Strike

Papierosy Lucky Strike
brak

Kategorie marki:

Papierosy

Właściciel marki:

British American Tobacco Plc

Lucky Strike to legenda wśród marek tytoniowych, sięgająca swoimi korzeniami 1871 roku, kiedy to R. A. Patterson opracował oryginalną recepturę tych papierosów. Aktualnie należące do koncernu British American Tobacco, papierosy Lucky Strike zdobyły uznanie na globalnym rynku i są obecne w ponad 80 krajach świata.

Charakterystyczną cechą Lucky Strike jest unikatowa mieszanka trzech rodzajów tytoniu: Virginia z USA, Brazylii i Zimbabwe, Burley z centralnych stanów USA, Malawi, Ugandy i Mozambiku, a także Oriental z Bałkanów, Turcji i Bliskiego Wschodu. Receptura ta nadaje papierosom niepowtarzalny smak i aromat, który przetrwał przez lata.

Papierosy Lucky Strike – historia

W 1916 roku Lucky Strike wprowadziło ikoniczną zieloną paczkę papierosów, a w 1942 roku zmieniło jej kolor na biały z uwagi na potrzeby wojenne. Legendarny projekt logo marki Lucky Strike jest autorstwa amerykańskiego projektanta przemysłowego, Raymonda Loewy’ego, twórcy również logotypów takich gigantów jak Coca-Cola czy Shell.

Lucky Strike nie tylko zyskały popularność na rynku cywilnym. Oprócz tego stały się również nieodłącznym elementem historii, będąc rozdawane amerykańskim żołnierzom w trakcie II wojny światowej. Ich popularność potwierdził nawet legendarny gitarzysta Jimi Hendrix, który przyznał się do palenia Lucky Strike’ów.

Papierosy Lucky Strike rodzaje

Dzisiaj Lucky Strike oferuje różnorodność wariantów papierosów, od klasycznych czerwonych po wersje bez dodatków czy na przykład warianty z mentolowym akcentem. Słynny slogan „It’s Toasted,” wprowadzony w 1917 roku, nadal jest obecny na paczkach, podkreślając niezmienioną jakość i smak marki Lucky Strike.

Wśród dostępnych wariantów papierosów Lucky Strike znajdziemy przede wszystkim:

 1. Lucky Strike red 20
 2. Lucky Strike blue 20
 3. Lucky Strike red 22
 4. Lucky Strike blue 22
 5. Lucky Strike red 20 (bez dodatków)
 6. Lucky Strike blue 20 (bez dodatków)
 7. Lucky Strike double click cold 20
 8. Lucky Strike double click red zone 20
 9. Lucky Strike switch 20
 10. Lucky Strike fresh 20
 11. Lucky Strike double click Wild/Minty
 12. Lucky Strike double click Spearmint/Menthol
 13. Lucky Strike double click Spearmint/Lemon

Te warianty oferują różnorodność smaków i doświadczeń dla palaczy, pozostając wiernymi oryginalnej recepturze Lucky Strike. Obejmują one różne intensywności smakowe, dodatki, a także innowacyjne rozwiązania, takie jak papierosy z dwiema kapsułkami czy różnymi smakowymi przełącznikami.

Ile kosztują papierosy Lucky Strike?

Jeśli chodzi o Lucky Strike papierosy, cena może zależeć od różnych czynników, takich jak np. miejsce zakupu czy wariant produktu.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Lucky Strike to międzynarodowa marka papierosów, która została wprowadzona na rynek amerykański w 1871 roku. Jest to jedna z najstarszych, a także najbardziej rozpoznawanych marek wśród wyrobów tytoniowych na świecie.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.bat.com.pl/group/sites/BAT_9Y2FAC.nsf/vwPagesWebLive/DO9Y2FW7?opendocument

Zobacz także: Palenie papierosów a nadciśnienie tętnicze