Korporacja Samsung

8 listopada, 2022 Wyłączono przez Dawid
Korporacja Samsung

Czy firma Korporacja Samsung posiada polski kapitał?

Jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych (czeboli) zrzeszających firmy produkcyjne i usługowe działające w wielu branżach, oraz instytucje finansowe. Założona w 1938 roku przez Lee Byung-Chula jako firma eksportowa, wkrótce rozszerzyła swą działalność także na inne dziedziny.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Korea Południowa

Akcjonariat/Właściciele:

Rodzina Lee (Korea Południowa)

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Korporacja Samsung?

Grupa Samsung, będąca dawniej konglomeratem (czebolem), zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 400 tysięcy pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym. Po azjatyckim kryzysie finansowym, oddziały firmy Samsung, zajmujące się poszczególnymi sektorami rynku, są osobnymi firmami, podlegającymi Grupie Samsung. Działalność firmy w Korei jest zlokalizowana głównie w mieście Suwan, zwanym potocznie miastem Samsunga. Przedsiębiorstwo Samsung już ponad 20 lat obecna jest także na rynku polskim. W 2010 r. przejęła część polskiej firmy Amica, odpowiedzialnej za produkcję pralek i lodówek. We Wronkach, dawnej siedzibie przedsiębiorstwa Amica, Samsung nadal prowadzi produkcję sprzętu AGD.

Adres firmy:

Warszawa 02-674 Marynarska 15

Źródło danych:

http://www.coslychacwbiznesie.pl/biznes/samsung-electronics-pozostanie-rodzinna-firma http://pl.wiki , http://www.pmgroup-global.com/sektory/zaawansowanych-technologii/zrealizowane-projekty/samsung.aspx

Wpis dodał/a:

DartAnian

Marki należące do firmy Korporacja Samsung :