Alkohole Jameson

22 grudnia, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Alkohole Jameson

alkohole jameson
brak

Kategorie marki:

Whisky

Właściciel marki:

Whisky Jameson to jedna z najpopularniejszych mieszanych whiskey pochodzących z Irlandii, a jej ponad 220-letnia historia rozgrywa się w destylarni zlokalizowanej w hrabstwie Cork. To wyjątkowe dzieło sztuki, stworzone przez Johna Jamesona, prezentuje się jako podstawowa wersja trunków oferowanych przez tę renomowaną markę.

Czym wyróżniają się alkohole Jameson?

Każda butelka kryje w sobie niepowtarzalny produkt, uformowany z najwyższej jakości jęczmienia oraz krystalicznej wody. Dodatkowo obok charakterystycznego logo firmy znajdziemy motto rodziny: „Sine Metu”, co jest tłumaczone na „Bez strachu”. Zgodnie z tradycją destylaty przechodzą trzyletni proces dojrzewania w ręcznie wykonanych dębowych beczkach po amerykańskim Bourbonie.

Efektem tego procesu jest trunek o ciemno-bursztynowym zabarwieniu oraz zachwycającym aromacie prażonego drewna, uzupełnionego delikatnym akcentem sherry. W smaku Jameson whisky jest niezwykle pełna i gładka, wybrzmiewając nutami karmelowej słodyczy, palonego drewna i sherry.

Whisky Jameson – dostępne warianty

Oprócz klasycznej wersji, alkohole Jameson są również dostępne w innych wariantach. Są to: Jameson Crested Ten, Jameson 12 Year Old (znana również jako Jameson 1780), Jameson 18 Year Old oraz Jameson Gold.

W destylarni Jamesona powstaje również unikatowa pure pot still whiskey o nazwie Redbreast 12 Years oraz najbardziej ekskluzywna irlandzka whiskey, Midleton Very Rare. To szeroka paleta smaków i doświadczeń, które sprawiają, że Jameson bez wątpienia wyróżnia się na tle innych whiskey na rynku.

Czy właściciel marki Jameson posiada polski kapitał?

Jameson to odmiana irlandzkiej whiskey typu blended, po raz pierwszy wyprodukowana w 1780 roku przez Johna Jamesona, jako jedna z pierwszych czterech whiskey produkowanych w Dublinie, obecnie wytwarzana w Midleton w hrabstwie Cork w Irlandii, wyjąwszy sam proces blendowania, który wciąż ma miejsce w Dublinie.

Alkohole Jameson – co jeszcze warto wiedzieć o marce?

Na każdej butelce możemy zauważyć charakterystyczne motto rodziny Jamesonów: Sine Metu – bez strachu. Rocznie sprzedaje się w ponad 120 krajach ok. 22 milionów butelek Jamesona, co oznacza, że jest to najlepiej sprzedająca się irlandzka whiskey na świecie.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jameson

Zobacz także: Whisky