InPost S.A.

5 listopada, 2022 Wyłączono przez Dawid
InPost S.A.

Czy firma InPost S.A. posiada polski kapitał?

InPost to największy niezależny operator pocztowy. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl, która jest notowana na GPW i istnieje na rynku od 2006 roku.

InPost to nowoczesna poczta. Świadczy zarówno tradycyjne, jak i niestandardowe usługi pocztowe na rzecz klientów indywidualnych, biznesowych oraz instytucji z sektora publicznego.

Firmę przede wszystkim kojarzy się z ich innowacją pocztową – Paczkomatami, które są stosunkowa niedrogą alternatywą dla tradycyjnych przesyłek.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Luksemburg

Akcjonariat/Właściciele:

Al Prime Bidco S.a.r.l. (70,02%), A&R Investments Ltd. (Malta) i R. Brzoska

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie InPost S.A.?

Paczkomaty InPost są dostępne na 22 międzynarodowych rynkach, oprócz Polski w Australii, Chile, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Irlandii, Islandii, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Słowacji, Cyprze, w Estonii, Rosji, Malezji, Czechach, a także:, Kolumbii, Arabii Saudyjskiej, Kostaryce, Salwadorze oraz Gwatemali. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 4000 Paczkomatów® stanowiąc największą tego typu strukturę na świecie.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Aktualnie firma świadczy usługi pocztowe za pośrednictwem ponad 1200 Punktów Obsługi Klienta i około 8000 Punktów Awizacyjnych, a przesyłki doręczane są na terenie całego kraju. Do tego dochodzi jeszcze ponad 1100 paczkomatów. W 2013 roku spółka dostarczyła ponad 240 mln przesyłek.

 

Według ostatnich danych (marzec 2017r.), prezes zarządu InPost – Rafał Brzoska podpisał porozumienie z Al Prime Bidco S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu o sprzedaży pakietu większościowego akcji firmy pocztowej.

Adres firmy:

ul. Malborska 130 30-624 Kraków

Źródło danych:

https://inpost.pl/; https://www.integer.pl/pl/relacje-inwestorskie/spolka-i-jej-grupa-kapitalowa/akcjonariat-spolki , https://www.bloomberg.com/research/stocks/private/snapshot.asp?privcapId=58835596, https://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/INTEGERPL/akcjonariat

Wpis dodał/a:

DartAnian

Marki należące do firmy InPost S.A. :