Grupa Kapitałowa Armatura

4 listopada, 2022 Wyłączono przez Dawid
Grupa Kapitałowa Armatura

Czy firma Grupa Kapitałowa Armatura posiada polski kapitał?

Pierwotną firmą w Grupie Armatura była Armatura Kraków S.A. – jej historia sięga 1922 r. w którym jako Łagiewnicka Fabryka Armatur Sp. z o.o. rozpoczęła działalność produkcji armatury i pokrewnych artykułów w zakresie odlewania metali kolorowych. Po wielu przekształceniach powstała Krakowska Fabryka Armatur, która w 1999 r. została sprywatyzowana a w 2007 r. jako Armatura Kraków S.A. zadebiutowała na GPW w warszawie.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Polska

Akcjonariat/Właściciele:

Posiadaczem 100% akcji kapitału zakładowego jest Fundusz Inwestycyjny PZU – PZU FIZ AN BIS 2

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Grupa Kapitałowa Armatura?

Przełomowym momentem w historii Armatura Kraków S.A. było powstanie w 2009 r. Grupy Kapitałowej Armatura, do której dołączyły spółki zależne: Armatoora S.A.; Armagor Sp. z o.o. (obecnie Armagor S.A.).

W dniu 2014 r., Armatura Kraków S.A. przestała być spółką publiczną notowaną na GPW w Warszawie.

Spółki tworzące Grupę Armatura specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, szerokiej gamy zaworów oraz ceramiki sanitarnej.

Adres firmy:

ul. Zakopiańska 72 30-418 Kraków woj. malopolskie

Źródło danych:

http://www.krs-online.com.pl/armatura-krakow-s-a-skrot-firmy-armatura-krs-64956.html, http://www.grupa-armatura.pl/historia_grupy_1_213.html , http://www.grupa-armatura.pl/akcjonariat_1_211.html

Wpis dodał/a:

Monika Porzucek

Marki należące do firmy Grupa Kapitałowa Armatura :