Marka alkoholowa Grants

14 grudnia, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Marka alkoholowa Grants

Marka alkoholowa Grants
Marka alkoholowa Grants

Kategorie marki:

Whisky

Właściciel marki:

William Grant and Sons Ltd.

Grant’s to szkocka whisky typu blended, produkowana przez renomowane przedsiębiorstwo William Grant’s & Sons.

Marka alkoholowa Grants – historia

Historia marki sięga roku 1886, kiedy to William Grant, po latach zbierania oszczędności, założył gorzelnię Glenfiddich w Dufftown w Szkocji. Pierwsza whisky została wyprodukowana zaledwie rok później, na Boże Narodzenie 1887 roku. W 1898 roku przedsiębiorstwo rodziny Grant znalazło się w poważnym kryzysie, gdyż główny odbiorca ich produktów, spółka Pattison Limited, zbankrutowała. Wtedy to William Grant i jego siedmiu synów postanowili sami podjąć się produkcji i dystrybucji swojego blendu – Stand Fast. Mimo początkowych trudności, przed I wojną światową firma miała już 60 oddziałów w 30 krajach. Do dziś udało się zachować niezależność i pozostać całkowicie niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym.

Grants whisky można obecnie kupić w 180 krajach. Pozostaje ona czwartą najpopularniejszą szkocką whisky na świecie, z roczną sprzedażą wynoszącą 4 miliony skrzynek.

Od 1957 roku marka alkoholowa Grants sprzedaje swoje whisky w charakterystycznej trójkątnej butelce. Oprócz standardowej wersji, dostępne są również limitowane edycje 12- i 18-letnie oraz wersje smakowe, takie jak Ale Cask leżakowana w beczkach po Edynburskim piwie Strong Ale przez 30 dni oraz Sherry Cask dojrzewająca w beczkach po sherry Oloroso.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Wyjątkowość szkockiej whisky Grants podkreśla fakt, że od 1887 roku jest ona owocem pracy wielu pokoleń tylko jednej rodziny – Grant.

Co jeszcze warto wiedzieć o marce?

Whisky Grant’s od lat wytwarzana jest według jednej receptury, która łączy w sobie 3 bardzo ważne składniki: szkocki jęczmień, najczystszą wodę ze źródła na Wzgórzach Conval i świeże powietrze z Dufftown.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

https://www.williamgrant.com/grants.php