Gazeta Lubuska

13 grudnia, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Gazeta Lubuska

Gazeta Lubuska, początkowo znana jako Gazeta Zielonogórska od 1952 roku, stanowi nieodłączną część medialnego krajobrazu Zielonej Góry. Od 1 września 1952 roku, kiedy to zadebiutowała na rynku prasowym, gazeta nieprzerwanie dostarcza wiadomości, opinii i analiz mieszkańcom Lubuskiego.

Historia gazety

Początkowo Lubuska była wydawana przez RSW „Prasa Książka Ruch”. Gazeta przez lata przeszła przez różne fazy rozwoju i zmiany wydawców, w tym Lubpress Sp. z o.o., Orkla Media Polska, aż do przejęcia przez Media Regionalne z grupy Mecom Europe. W 2015 roku wydawnictwo Polska Press Sp. z o.o. nabyło Media Regionalne, a od 2021 roku Lubuska jest częścią grupy PKN Orlen.

Od 15 grudnia 2000 roku Lubuska posiada swoje codzienne wydanie internetowe. Dostarcza nowoczesnym czytelnikom szybkiego dostępu do takich opcji jak Gazeta Lubuska wiadomości, aktualności lokalne, a także Gazeta Lubuska nekrologi.

Gazeta Lubuska – redakcje

Czasopismo nie ogranicza się jedynie do Zielonej Góry. Gazeta Lubuska Gorzów posiada również redakcję w Gorzowie Wielkopolskim. Potwierdza to jej zasięg regionalny i troskę o różnorodne społeczności województwa lubuskiego. Codziennie, z wyjątkiem niedzieli, Lubuska dociera do czytelników nie tylko w całym województwie lubuskim, ale także w wybranych powiatach województw zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Gazeta Lubuska obecnie

Lubuska jest liderem wśród dzienników w województwie lubuskim, co potwierdza jej istotną rolę jako źródła informacji dla lokalnej społeczności. Na przestrzeni lat redaktorzy naczelni, tacy jak Wiktor Lemiesz, Zdzisław Olas, a także Mirosław Rataj, przyczynili się do kształtowania charakteru gazety, tworząc solidną tradycję dziennikarską.

Obecnie, pod redakcją Janusza Życzkowskiego od 2021 roku, Lubuska kontynuuje swoją misję dostarczania rzetelnych, lokalnych informacji. Jest bez wątpienia integralną częścią kultury medialnej województwa lubuskiego.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Gazeta Lubuska jest to jeden z większych regionalnych dzienników w Polsce ukazujący się od 1952 r. Początkowo (do 30 czerwca 1975) ukazywał się jako Gazeta Zielonogórska i wydawany był przez Media Regionalne z grupy Mecom Europe. Siedziba redakcji znajduje się w Zielonej Górze. Oprócz redakcji zielonogórskiej, gazeta posiada także redakcję w Gorzowie Wielkopolskim.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/frontpage