Fokus TV

12 grudnia, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Fokus TV

Fokus TV
Fokus TV

Kategorie marki:

Kanały muzyczne

Właściciel marki:

TV Spektrum Sp. z o.o.

Telewizja Fokus rozpoczęła swoją działalność 28 kwietnia 2014 roku po otrzymaniu koncesji na rozpowszechnianie naziemne. Przejęcie miejsca w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej pozwoliło kanałowi pojawić się na polskim rynku, zdobywając widzów w miejscu, które wcześniej zajmowała TVP1. Od samego początku telewizja Fokus prezentuje bogatą ofertę treści, a także łączy w sobie aspekty edukacyjne, poznawcze oraz filmowe.

W roku 2017 Telewizja Polsat nabyła udziały w spółce TV Spektrum, stając się większościowym udziałowcem kanałów Fokus TV i Nowa TV. Ten strategiczny krok umożliwił dalszy rozwój i wzrost znaczenia telewizji Fokus na polskim rynku telewizyjnym.

W nocy z 10 na 11 października 2019 roku, Fokus TV HD zastąpiła wersję SD na satelicie Hotbird 13E, co stanowiło ważny krok w kierunku poprawy jakości przekazu dla widzów korzystających z tej platformy. Obecnie telewizja Fokus nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dostarczając fascynujących i pouczających treści edukacyjno-filmowych.

Fokus TV – nagrody

Warto podkreślić, że TV Fokus zdobył prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Lifestyle” podczas Eutelsat TV Awards 2014. Świadczy to o uznaniu dla innowacyjności i wartości kanału. Dodatkowo w pierwszym półroczu 2018 roku telewizja Fokus stała się liderem rynku kanałów dokumentalnych w Polsce. Potwierdza to jej popularność wśród widzów zainteresowanych treściami edukacyjnymi.

Co leci na Fokus TV?

Fokus to bezpłatna ogólnopolska telewizja, która charakteryzuje się zróżnicowanym portfolio. Oferuje szeroki wybór seriali, filmów dokumentalnych, programów edukacyjno-rozrywkowych, a także filmów fabularnych opartych na faktach. Na antenie telewizji Fokus prezentowane są tematy dotyczące różnorodnych dziedzin życia. Dostarczają one widzom ciekawych treści przede wszystkim z obszarów nowych zjawisk społecznych i obyczajowych, podróży, technologii, medycyny, dzikiej natury i historii.

Telewizja Fokus pełni rolę przewodnika po różnorodnych aspektach życia. Pomaga widzom w odkrywaniu świata, poznawaniu nowych kultur i społeczeństw, a także obserwowaniu fascynujących zjawisk ze świata nauki. Programy oferowane przez telewizję Fokus są przystępne dla każdego odbiorcy, a jednocześnie dostarczają wiedzy w nowoczesnej i atrakcyjnej formie.

Fokus TV gdzie oglądać?

Dla zainteresowanych widzów, kanał Fokus TV HD jest dostępny zarówno na satelicie, jak i online poprzez oficjalną stronę internetową. Zapewnia to elastyczność w dostępie do fascynujących programów i dokumentów oferowanych przez ten unikalny kanał tematyczny.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Fokus to polska telewizja o profilu edukacyjno – poznawczym.

Zobacz także: Jak zorganizować wieczór filmowy?

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.fokus.tv/informacje-o-nadawcy