Fabryka Elektronarzędzi CELMA S.A.

31 października, 2022 Wyłączono przez Dawid
Fabryka Elektronarzędzi CELMA S.A.

Czy firma Fabryka Elektronarzędzi CELMA S.A. posiada polski kapitał?

Celma to jedyna polska firma produkująca elektronarzędzia. Jej kapitał zakładowy wynosi 100 000,00 zł. Liczba akcji wszystkich emisji wynosi 100000 w cenie 1,00 zł.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Polska

Akcjonariat/Właściciele:

Kapitał ustalono na podstawie składu Zarządu

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Fabryka Elektronarzędzi CELMA S.A.?

Historia CELMY sięga 1934 roku, kiedy to powstała Fabryka Maszyn, Odlewnia Żeliwa i Metali. Fabryka produkowała wiertarki i szlifierki o napędzie ręcznym, kuźnie polowe, moździerze, odważniki itp. Rozwój spółki nastąpił po II wojnie światowej. W 1954 roku podjęto produkcję narzędzi rzemieślniczych: szczypiec, kluczy i innych. Pierwsze wiertarki elektryczne wyprodukowana w grudniu 1959 roku. W 1973 roku podpisano umowę licencyjną z firmą Bosch i Holz-Her na produkcję nowoczesnych elektronarzędzi. Kooperacja z firmą Bosch trwałą do roku 1981 tj. do wygaśnięcia umowy. W tym czasie wybudowano w Zakładzie w Goleszowie halę produkcyjną wyposażoną w linie do produkcji wirników, linie montażowe, a także w obrabiarki specjalne. W 2012 r. CELMA S.A. realizując program ciągłego podnoszenia satysfakcji Klienta na ścieżce swojego rozwoju, utworzyła w ramach swoich struktur nową spółkę handlową Fabryka Elektronarzędzi CELMA S.A. Nowy podmiot dla wygody Klientów zlokalizowany został w centralnej Polsce w Łodzi.

Adres firmy:

ul. Papiernicza 7 92-312 Łódź

Źródło danych:

http://celma.com.pl/marka/grupa-kapitalowa-celma, http://krs.infoveriti.pl/Fabryka,Elektronarzedzi,Celma,Lodz,Akcjonariusze,KRS,0000441626.html, http://krs.infoveriti.pl/Redwood,Holding,Lodz,Zarzad,KRS,0000256855.html

Wpis dodał/a:

qeelord

Marki należące do firmy Fabryka Elektronarzędzi CELMA S.A. :