Dolina Nidy

5 grudnia, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Dolina Nidy

Dolina Nidy sp. z o.o. to renomowany producent gipsowych materiałów budowlanych, wytwarzanych z naturalnego kamienia i gipsu syntetycznego. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Leszczach (woj. świętokrzyskie) oraz w Koninie (na terenie Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin).

Atlas Dolina Nidy – historia marki

Historia firmy sięga 1952 roku, gdy rozpoczęto budowę zakładów w rejonie największych złóż gipsu w Polsce. W 1955 roku powstały Zakłady Przemysłu Gipsowego Dolina Nidy, specjalizujące się w produkcji prefabrykowanych elementów z gipsu naturalnego dla budownictwa.

W 2000 roku marka została sprywatyzowana i stała się częścią Grupy Atlas. Rozpoczęto proces inwestycyjny, zakończony w 2009 roku, obejmujący m.in. nowoczesną kalcynownię, magazyn wyrobów gotowych, mieszalnię, oraz Zakład Przerobu Gipsu w Koninie.

Zakład Dolina Nidy Konin przerabia gips syntetyczny na gips budowlany, wykorzystywany m.in. do produkcji tynków gipsowych nowej generacji. Jest to zakład ekologiczny, nie emitujący dwutlenku węgla ani siarki. W 2017 roku oddano do użytku instalację do ekspandacji perlitu, naturalnej skały wykorzystywanej w produkcji materiałów budowlanych i w rolnictwie.

Czym wyróżnia się marka?

Marka wyróżnia się nie tylko wysoką jakością swoich wyrobów, ale także podejściem zorientowanym na ekologię i bezpieczeństwo użytkowania. Podstawowym walorem produktów marki jest przede wszystkim ich wolność od szkodliwych związków chemicznych. Wyroby tej firmy są czyste ekologicznie, co oznacza, że są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla ludzi. To zobowiązanie do bezkompromisowej jakości i zrównoważonego rozwoju stanowi integralną część filozofii firmy, a także podkreśla jej troskę o klienta i środowisko naturalne. Dolina Nidy opinie na temat marki są pozytywne, co potwierdza jakość sprzedawanych produktów.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

To polska marka, która tworzy produkty wykonane na bazie gipsu. Są one wykorzystywane podczas budowy obiektów mieszkalnych i przemysłowych (ścian wewnętrznych i zewnętrznych).

Podsumowując, Dolina Nidy to ceniony polski producent gipsowych materiałów budowlanych. Marka wyróżnia się przede wszystkim ekologicznym podejściem do produkcji, eliminując szkodliwe związki chemiczne i dbając o bezpieczeństwo użytkowników, co sprawia, że jej produkty są czyste ekologicznie i przyjazne dla człowieka. To firma z historią, inwestująca w nowoczesne technologie, dbająca o jakość swoich produktów i zorientowana na zrównoważony rozwój.

Zobacz także: Malowanie ścian

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://www.dolina-nidy.com.pl/pl/produkty.html