Sklep Dino

5 grudnia, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Sklep Dino

Sklep Dino
brak

Kategorie marki:

Markety, supermarkety i dyskonty

Właściciel marki:

Dino Polska S.A.

Dino Polska SA to polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych, założona w 1999 roku przez przedsiębiorcę Tomasza Biernackiego. Specyfika sklepów tej sieci polega na głównym rozmieszczeniu w małych i średnich miastach, a także na peryferiach dużych aglomeracji. Oferują one imponujący asortyment liczący około 5 tysięcy pozycji. Każdy sklep posiada stoisko mięsne z obsługą, dostarczane przez renomowane Zakłady Mięsne Agro-Rydzyna.

Sklep Dino – historia

W roku 2022 sieć Dino Polska obejmowała 2156 placówek o łącznej powierzchni 848 tysięcy metrów kwadratowych, tworząc znaczącą obecność na całym obszarze Polski. Logistyczna struktura Grupy Dino opiera się na ośmiu centrach dystrybucyjnych rozmieszczonych strategicznie w różnych regionach kraju.

Sklepy Dino Polska pierwotnie działały tylko w zachodniej Polsce. Marka rozwinęła się dynamicznie dzięki założeniu spółki Dino Polska SA w 2007 roku, do której włączono wszystkie sklepy Dino. Współpraca z funduszem private equity Enterprise Investors w 2010 roku przyspieszyła wzrost sieci, zaledwie od 111 sklepów na koniec 2010 roku do 775 sklepów na koniec 2017 roku.

Sieć Dino Polska jest także wyłącznym dystrybutorem produktów mięsnych i wędlin Zakładów Mięsnych Agro-Rydzyna, których Dino Polska jest właścicielem od 2003 roku. W 2019 roku Dino Polska stało się także częścią indeksu WIG20, co potwierdzało jej znaczenie na giełdowym rynku.

Dodatkowo od sierpnia 2018 roku Dino Polska posiada zezwolenie na obrót paliwami płynnymi. Umożliwia to spółce uruchamianie stacji paliw pod marką Dino Oil.

W 2022 roku Dino sklep kontynuował ekspansję, otwierając 344 nowe placówki i osiągając łączną liczbę 2156 sklepów. Założyciel firmy, Tomasz Biernacki, pozostaje największym udziałowcem, posiadając 51,16% akcji spółki. Zatrudnienie w marcu 2022 roku wynosiło 33,4 tysiąca osób. Sieć planuje dalszy rozwój, utrzymując swoją pozycję lidera na rynku detalicznym.

Sklep Dino godziny otwarcia

Markety Dino w całej Polsce zapewniają wygodne godziny otwarcia, umożliwiając klientom dostęp do szerokiego asortymentu przez większość dni tygodnia. Sklepy są otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:30, natomiast w niedziele handlowe przyjmują klientów od 8:30 do 20:00. Ta elastyczna oferta godzinowa pozwala na dogodne zakupy, dostosowane do różnych harmonogramów życia, co bez wątpienia stanowi istotny element wygodnej obsługi klienta w sieci sklepów Dino.

Czy właściciel marki Dino posiada polski kapitał?

Dino to sieć sklepów spożywczo-przemysłowych z przeważającym polskim kapitałem, działającym na terenie Polski od 1999 roku. Pierwsze markety powstały na terenie zachodniej Polski. Pierwszy testowy market otwarto w Krotoszynie.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

www.wikipedia.org

Zobacz także: Zakupy z dziećmi