Colian Holding S.A.

28 października, 2022 Wyłączono przez Dawid
Colian Holding S.A.

Czy firma Colian Holding S.A. posiada polski kapitał?

W skład grupy kapitałowej Colian Holding S.A. (wcześniej Colian S.A.) wchodzą spółki: Colian sp. z o.o. zajmujący się przede wszystki produkcją słodyczy (wcześniej Jutrzenka Colian) i Colian Logistic sp. z o.o. specjalizujący się w dystrybucji wyrobów. Tworzony przez lata potencjał firmy umożliwił zdobycie silnej pozycji na polskim rynku.Do Grupy Colian należy także Firma Cukiernicza Solidarność Sp. z o.o. – lubelskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wyrobów cukierniczych.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Polska

Akcjonariat/Właściciele:

Allumainvest sp. z o.o. , Ipopema TFI SA , Colian Holding S.A. i pozostali akcjonariusze

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Colian Holding S.A.?

Siedziba Grupy Colian znajduje się w Opatówku k. Kalisza. Tam mieści się też jeden z zakładów produkcyjnych. Pozostałe fabryki działają w Bydgoszczy, Poznaniu, Lublinie, Kaliszu i Wykrotach. Firma znana jest z produkcji różnorodnych wyrobów typu: pralin, wafli, bombonierek, ciastkek, czekolad oraz napojów. Niegdyś firma nosiła nazwę Jutrzenka, została założona w 1951 r. w Bydgoszczy. W 2014 r. została przejęta przez Colian Holding.

Adres firmy:

ul. Zdrojowa 1 62-860 Opatówek

Źródło danych:

http://www.colian.pl, https://pl.wikipedia.org/wiki/Jutrzenka_(przedsi%C4%99biorstwo) , http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Colian,Holding,Opatowek,Raport,biznesowy,KRS,0000009994.html , http://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/COLIAN/akcjonariat,

Wpis dodał/a:

qeelord

Marki należące do firmy Colian Holding S.A. :