Chłodziarko-zamrażarka Side-By-Side ? idealne rozwiązanie do dużej kuchni

11 marca, 2020 Wyłączono przez Edytor2
Chłodziarko-zamrażarka Side-By-Side ? idealne rozwiązanie do dużej kuchni
Duża i przestronna kuchnia, któż z nas o takiej nie marzy? Jeśli już udało się wygospodarować przestronne pomieszczenie, pozostaje pomyśleć nie tylko o jego aranżacji, ale i najważniejszych sprzętach. Najwięcej wątpliwości rodzi konieczność zakupu lodówki. Zastanawiać się będziemy nad tym sprzętem również wtedy, gdy zaplanujemy remont lub stara lodówka po prostu przestanie działać.

Możemy wybrać klasyczną lodówkę z jednymi drzwiami lub tak zwaną lodówkę amerykańską, czyli side by side. Które urządzenie ma więcej zalet i lepiej sprawdzi się w dużej kuchni? Czym się wyróżnia chłodziarko-zamrażarka side by side?

Co to jest chłodziarka side by side?

Side by side to urządzenie, które posiada lewe i prawe drzwi. Lewe są najczęściej węższe, natomiast prawe szersze. Węższa część zostaje przeznaczona na zamrażarkę, a szersza na chłodziarkę. Taką chłodziarko-zamrażarkę otwiera się niczym szafę. Atutem, który wysuwa się na prowadzenie, jest duża pojemność. W tradycyjnych lodówkach z pojedynczymi drzwiami, do dyspozycji mamy 1-3 szuflady umieszczone na dole, które spełniają rolę zamrażalnika. Z kolei na górze znajduje się chłodziarka. Te jedne drzwi tak naprawdę są podzielone i otwiera się je oddzielnie.

Tradycyjna lodówka, nawet ta szeroka i wysoka, nie jest w stanie zaoferować tak dużo miejsca jak chłodziarko-zamrażarka side by side. Dla dużej rodziny pojemność tego urządzenia ma ogromne znaczenie. Ponadto urządzenia typu side by side najczęściej posiadają szereg dodatkowych funkcji. Można korzystać z kostkarki czy dyspensera do wody. Dzięki kostkarce w dowolnym momencie przyrządzimy ulubiony drink. Nie przyjdzie nam marnować miejsca w zamrażarce na specjalne wkłady do kostek lodu. Gdy odwiedzą nas znajomi bądź rodzina, nie trzeba będzie czekać, aż pojemnik napełniony wodą zaoferuje gotowe kostki lodu. Takie udogodnienie znajdziemy w każdej chłodziarko-zamrażarce marki Bosch. Przekonajmy się o tym, zapoznając się z side by side na stronie https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/chlodzenie-i-zamrazanie/side-by-side.

Przydatne funkcje chłodziarko-zamrażarki side by side

Bosch stawia nie tylko na dużą pojemność amerykańskich lodówek, ale i elegancki design. Te wykonania wpisują się w potrzeby nowoczesnych kuchni o współczesnych, surowych wystrojach. Mogą uzupełniać aranżacje industrialne, ale i te z elementami rustykalnymi. Za każdym razem prezentują się niezwykle estetycznie i wręcz wyrafinowanie.

Dodatkowe funkcje, jakie można spotkać w side by side marki Bosch, to specjalny barek pozostawiający wolny dostęp do napoi. Ich wyciąganie już nie musi oznaczać utraty energii. Ponadto mówimy o urządzeniach, w których precyzyjnie ustawimy temperaturę, chcąc przez maksymalny czas zachować świeżość przechowywanych warzyw i owoców. Side by side od Boscha cechuje również technologia zapobiegająca tworzeniu się lodu, dzięki czemu to nie domownicy martwią się o uciążliwe rozmrażanie i czyszczenie lodówki.

Chłodziarko-zamrażarka Side-By-Side – idealne rozwiązanie do dużej kuchni

Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca typu side by side, to rozwiązanie przede wszystkim do dużych kuchni i dla licznych rodzin. Tych, którzy mają znacznie większe potrzeby nabywania i przechowywania artykułów spożywczych. Sprawdzi się w kuchniach nawet dzielącej ze sobą przestrzeń pary, która często gości rodzinę i znajomych, a w sercu domu lubi eksperymentować.

Side by side są szersze, głębsze i wyższe do tradycyjnych lodówek, dlatego wymagają przestronnych pomieszczeń. Ponadto są otwierane niczym szafy z parą drzwi, stąd nie obejdzie się bez wolnej przestrzeni pozostawionej na to, by zarówno drzwi części z chłodziarką, jak i zamrażarką, móc swobodnie otworzyć.

I wreszcie możemy mówić o urządzeniu designerskim, opatrzonym nowymi technologiami i bardzo praktycznymi funkcjami. Side by side marki Bosch prezentują się bardzo elegancko. Wpisują również w aktualne trendy wnętrzarskie, ze względu na zastosowanie stali nierdzewnej. Przyjrzyjmy się na stronie producenta https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/lista-produktow/chlodzenie-i-zamrazanie/chlodziarki-i-zamrazarki-wolnostojace/side-by-side-wolnostojace, jak wyglądają od wewnątrz i od zewnątrz. Możemy tu również znaleźć modele w kolorystyce czerni, które jeszcze lepiej wpiszą się w charakter loftowych kuchni lub tych urządzonych iście w stylu industrialnym.

Dla kogo chłodziarko-zamrażarka side by side?

Decydując się na tego typu chłodziarko-zamrażarkę, trzeba pamiętać o wyższym zużyciu energii oraz czyszczeniu, które zajmie więcej czasu. Nie jest to jednak wada, bo w końcu na prowadzenie wysuwa się atut w postaci mnóstwa miejsca do przechowywania. Świetnie zorganizowanych półek i pojemników na drzwiach, specjalnych miejsc, które nadają się do wygodnego układania butelek z napojami mlecznymi, sokami czy alkoholem. Ponadto side by side ze wspomnianej oferty, są energooszczędne.

Jeśli liczymy na chłodziarko-zamrażarkę, która będzie maksymalnie funkcjonalna, designerska i wpisująca się w potrzeby najbardziej wymagających domowników, to właśnie side by side jest w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Artykuł sponsorowany