Likier Becherovka

23 listopada, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Likier Becherovka

Likier Becherovka
brak

Kategorie marki:

Wódki czyste

Właściciel marki:

Pernod Ricard Polska

Becherovka, wyjątkowy ziołowy likier pochodzący z Czech, to niezwykłe połączenie wody, wysokiej jakości alkoholu, naturalnego cukru oraz specyficznej gorzkiej mieszanki około 32 ziół i przypraw. Jego historia sięga roku 1807, kiedy to wprowadził go na rynek Josef Becher, lekarz z Karlowych Warów. Nazwany 13. źródłem karlowarskiego uzdrowiska likier Becherovka odznacza się charakterystycznym smakiem. Jej marka była wcześniej własnością firmy Pernod Ricard, a od 2023 roku jest pod skrzydłami koncernu Maspex.

Produkcja Becherovki to prawdziwa sztuka, gdzie tylko dwójka pracowników z firmy z Karlowych Warów zna wszystkie tajemnice wyrobu. Mieszankę ziół i przypraw zanurza się na tydzień w alkoholu, co pozwala na dokładne przesiąknięcie. Proces ten jest delikatnie monitorowany, utrzymując temperaturę między 20 °C a 50 °C, aby uwolnić wszystkie ziołowe olejki. Następnie ekstrakt miesza się z wodą i cukrem, a całość dojrzewa w dębowych beczkach, nadając Becherovce charakterystyczną barwę. Po dwóch miesiącach alkohol jest zlewany, miesza się, a następnie napełnia butelki.

Historia Becherovki zaczęła się w 1794 roku, kiedy to Josef Becher zakupił destylarnię, a w 1807 roku rozpoczął sprzedaż ziołowego likieru według własnej receptury. Przez wiele lat było to przedsiębiorstwo rodzinne. Po II wojnie światowej zostało jednak znacjonalizowane, a później sprywatyzowane przez firmę Pernod Ricard. Jednakże od grudnia 2023 roku marka jest dumnie w rękach firmy Maspex.

Likier Becherovka z czym pić?

Zawierający około 38% alkoholu likier Becherovka doskonale sprawdza się jako schłodzony napój podawany solo, ale równie dobrze można używać jej jako składnika koktajli. Odmiany takie jak Becherovka Lemond, o wyraźnie cytrynowym aromacie, czy gorzkawa Becherovka Bitter, otwierają nowe możliwości smakowe dla miłośników tego trunku.

Becherovka to nie tylko historia i receptura, lecz także koktajle alkoholowe, takie jak popularny „Beton”, zawierający głównie Becherovkę i tonik. Często także spotyka się mieszankę z colą lub sokiem pomarańczowym, otwierając nowe, kreatywne perspektywy dla smakoszy tego wyjątkowego likieru.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Becherovka to tradycyjny czeski trunek produkowany od 1807 roku w Karlovych Varach.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

http://pernod-ricard-polska.com/pl-PL/NaszeMarki/Becherovka