Bank BPH S.A.

26 października, 2022 Wyłączono przez Dawid
Bank BPH S.A.

Czy firma Bank BPH S.A. posiada polski kapitał?

Ogólnopolski bank uniwersalny z siedzibą prawną w Gdańsku. Ma również siedzibę w Krakowie i w Warszawie. Obecnie bank jest 9. największym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów, a 5. pod względem liczby placówek.

Kraj pochodzenia kapitału firmy:

Polska

Akcjonariat/Właściciele:

Alior Bank S.A., podmioty GE Capital

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Bank BPH S.A.?

W 31 grudnia 2009 r. nastąpiło połączenie Banku BPH z GE Money Bank, obecna nazwa: Bank BPH S.A. Grupa GE Capital. W obecnej postaci jest wynikiem podziału dawnego banku BPH (będącego przed podziałem drugim co do wielkości bankiem w Polsce pod względem wartości udzielonych kredytów oraz trzecim pod względem sumy aktywów ogółem, depozytów, kapitałów własnych oraz zysku brutto i netto), który to podział został zarejestrowany przez sąd 9 listopada 2007 roku. W jego efekcie większa część banku (285 oddziałów) została włączona do Banku Pekao SA a pozostałe 200 oddziałów zostało w Banku BPH (potocznie nazywanym mini-BPH). Obecnie większościowym udziałowcem jest Alior Bank S.A. (61,26%) oraz podmioty GE Capital: GE Investments Poland sp. z o.o., Selective American Financial Enterprises LLC (38,74%) – dane na dzień 29.09.2016 r. Do końca 2016 r. ma nastąpić całkowite przejęcie podstawowej działalności Banku BPH przez Alior Bank (poza portfelem kredytów hipotecznych).

Adres firmy:

ul. Płk. J. Pałubickiego 2 80-175 Gdańsk 80-175 ul. płk. Jana Pałubickiego 2

Źródło danych:

www.wikipedia.org.pl, www.bph.pl , https://www.gpw.pl/karta_spolki/PLBPH0000019/#akcjonariat , http://www.bankier.pl/wiadomosc/Alior-Bank-kupuje-Bank-BPH-3508197.html

Wpis dodał/a:

Kubasinski

Marki należące do firmy Bank BPH S.A. :