Lista kategorii

Kultowe marki, które powróciły: najlepsze reaktywacje ostatnich lat

Wiele marek, które zniknęły z rynku, powróciły po latach ze zdwojoną siłą. Jest to niezwykle skuteczna strategia marketingowa, która pozwala pozyskać sporą ilość klientów. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że wzbudzają one wspomnienia oraz pozytywne emocje.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby, które w przeszłości korzystały z artykułów danego producenta, postanowią sprawdzić aktualną ofertę. „Reaktywacja” wzbudza także zainteresowanie tych, którzy podążają za trendami rynkowymi. Oczywiście nie każdy „comeback” kończy się sukcesem! 

1. Commodore

Commodore to marka, która przywołuje na myśl przede wszystkim komputery domowe. Faktem jest, że w latach 80/90-tych mocno wpłynęła ona na rozwój technologii. Amerykańskie przedsiębiorstwo zbankrutowało w 1994 roku. Mogłoby się wydawać, że nigdy więcej o nim nie usłyszymy, jednak stało się inaczej.

W 2015 roku zostało ono wykupione przez włoski koncern, który wypuścił na rynek smartfon Commodore Pet. Nie można jednak powiedzieć, że okazał się on hitem sprzedażowym. Opisywana marka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, więc warto śledzić jej poczynania.

2. Kodak 

Kodak to firma specjalizująca się w produkcji sprzętu fotograficznego. Wraz z upływem lat popularność urządzeń do robienia zdjęć znacząco spadła. W dzisiejszych czasach niemal wszyscy mają przy sobie telefon, który posiada wspomnianą funkcję.

Właśnie dlatego marka Kodak postanowiła wprowadzić do oferty smartfon fotograficzny, który umożliwia wykonywanie fotografii wysokiej jakości. Warto wspomnieć także o rozmaitych akcesoriach (m.in. obiektywach makro), które przeznaczone są do telefonów. Jest to świetna opcja nawet dla amatorów!

3. Kubota 

Klapki Kubota były niezwykle popularne w latach 90-tych. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, jakie czynniki przyczyniły się do ich popularności. Marka powróciła kilka lat temu, jednak jakość kultowego obuwia znacząco wzrosła. Nie ma tutaj miejsca na słabe materiały, które po kilku dniach użytkowania noszą wyraźne ślady użytkowania.

Obecnie klapki Kubota posiadają nawet elementy z prawdziwej skóry. Są one chętnie promowane w mediach społecznościowych przez młodych ludzi. Minusem jest fakt, że ich cena nie należy do najniższych. Można sobie jednak z tym radzić. Pod adresem https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/kubota-store można znaleźć aktualne kody zniżkowe, co usatysfakcjonuje osoby oszczędne. 

4. Nokia

Pierwsze telefony marki Nokia gwarantowały nieprzeciętną wytrzymałość oraz odporność na przypadkowe uszkodzenia. Po latach opisywane przedsiębiorstwo trafiło pod skrzydła Microsoftu. Popularność proponowanych smartfonów była dość wysoka, jednak nie okazały się one hitem. Wiele osób niezainteresowanych nowinkami z branży nie miało pojęcia, że są to urządzenia dawnej Nokii. Umowa między wspomnianymi gigantami wygasła w 2016 roku.

Obie marki poszły w swoją stronę, dzięki czemu obecnie w sprzedaży znajdziemy nowoczesne modele niezapomnianej Nokii. Wiele osób sięga po nie z sentymentu.

5. Romet

Jednoślady marki Romet królowały na polskich drogach w latach 60-tych. Faktem jest, że pojazdy ze znaczkiem pegaza uchodziły za bezawaryjne, a jednocześnie praktyczne. Dzięki nim sprawne przemieszczanie się nie stanowiło żadnego wyzwania.

W 2006 roku powstała spółka Arkus & Romet Group, która proponuje unowocześnione wersje świetnie znanych motorowerów. Na specjalną uwagę zasługuje ich design, który nawiązuje do klasyków. Posiadają one całkiem dobre opinie zapalonych miłośników „dwóch kółek”, jednak zdarzają się również krytycy, zdaniem których reaktywacja nie była dobrym posunięciem.