Antidol 15

19 listopada, 2022 Wyłączono przez Edytor2
Antidol 15
antidol
brak

Kategorie marki:

Środki przeciwbólowe

Właściciel marki:

Sandoz Polska Sp. z o.o.

Antidol 15 to preparat leczniczy przeznaczony do krótkotrwałego łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu, w tym bólu głowy, bólu po ekstrakcji zęba, bólu kostno-stawowego, a także bólu miesiączkowego.

Antidol co to jest i jaki ma skład?

Lek Antidol to preparat przeciwbólowy, którego skład obejmuje dwie substancje czynne: fosforan kodeiny oraz paracetamol. Każda tabletka zawiera 15 mg fosforanu kodeiny oraz 500 mg paracetamolu. Składniki pomocnicze to między innymi celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna oraz magnezu stearynian.

Antidol – dawkowanie

Zalecane dawkowanie leku to 1-2 tabletki co 6 godzin, maksymalnie do 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę. Należy przyjmować lek po posiłku, popijając go dużą ilością płynu. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni. W przypadku utrzymującego się bólu po 3 dniach należy skonsultować się z lekarzem.

Preparat ten wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, utrzymujące się przez około 4 godziny. Jest zalecany do stosowania w przypadku bólu o średnim i dużym nasileniu, różnego pochodzenia, oraz ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu, który nie ustępuje po leczeniu innymi lekami przeciwbólowymi jak paracetamol lub ibuprofen. Lek może być stosowany także u osób z zaburzeniami czynności nerek i wątroby, jednak z zachowaniem odpowiednich odstępów między dawkami leku.

Czy właściciel marki posiada polski kapitał?

Antidol 15 jest szybko działającym lekiem przeciwbólowym stosowanym w zwalczaniu umiarkowanego i silnego bólu. Swoją skuteczność zawdzięcza połączeniu dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym – paracetamolu i fosforanu kodeiny.

Wpis zamieścił/a:

Wiola

Źródło danych:

www.doz.pl

Zobacz także: Zepsute zęby i ich wpływ na nasze zdrowie